Bir Dünya Markası HAIKON!
Mart 5, 2018
Jablotron Hırsız Sistemleri
Jablotron Hırsız Sistemleri
Mart 5, 2018

Hırsız Alarm Sistemi Nedir?

Hırsız Alarm Sistemi Nedir?

Hırsız alarm sistemi adından da anlayacağımız gibi herhangi bir gasp veya hırsızlık olaylarında haberdar olmanızı sağlayan bir tür elektronik güvenlik sistemidir.

Bu sistem sayesinde siz dışarıdayken evde bıraktığınız sevdikleriniz veya işyeriniz için endişelenmenize gerek yok. Kapı ve pencerelerin bulunduğu bölgelere yerleştirdiğimiz algılayıcılar ile kapının zorlanması, cam kırığı vs. gibi durumlarda sesli hareket sistemi harekete geçerek gerekli panellere bildirimleri yapar. Herhangi acil durum karşısında size ve gerekli kurumlara en kısa zamanda ulaşılır ve güvenliğiniz sağlanır.

Alarm sistemi ile birlikte panelde kodlanmış olan numaralara bilgi giderek kısa zamanda güvenliğiniz sağlanmış olacaktır. Bu panele polis, itfaiye, ambulans gibi numaraların kodlanmasını isteyebileceğiniz gibi kendi numaranızın da kodlamasını istemelisiniz.

Alarm sistemi kişinin yaşam tarzına göre belirlenir ve olası bir elektrik kesintisi halinde otomatik olarak devreye giren yedek enerji kaynakları vardır. Sistem parçaları arasındaki bağlantılar kablolu veya kablosuz olarak monte edilebilir.

Alarm sistemlerinde ücretlendirme yıllık abonelikler şeklindedir. Her yıl kullanıcının talebine göre yenileme yapılır.

Alarm sistemleri beş temel bölümden oluşur. Bunlar;

  • Algılayıcılar-dedektörler,
  • Alarm paneli,
  • Uyarıcılar,
  • Sistem kontrol-kumanda araçları,
  • Bunlar arasındaki bağlantı tesisatı.
  • Algılayıcılar; PIR hareket dedektörü, mikrodalga hareket dedektörü, IR bariyer hareket dedektörü, manyetik kontak, butonlar, cam kırılma dedektörü, darbe dedektörü, gaz dedektörü, duman dedektörü, su basma dedektörü vb.